O firmě
CNC opracování různých materiálů pomocí řezání vodním paprskem

Morkus Morava s.r.o.

Firma MORKUS Morava s.r.o. byla založena v roce 2003. V tomto období ještě fungovala jako fyzická osoba David Morkus. V červnu 2007 se místem podnikání stala nová provozovna ve Slavíči u Hranic na Moravě, zde firma stále sídlí. S nárůstem aktivit a nabízených služeb, byla v roce 2008 provedena transformace na společnost s ručením omezeným. Od tohoto data společnost podniká pod názvem MORKUS Morava s.r.o.

V té době byla činnost firmy MORKUS Morava s.r.o. orientována na likvidace a demolice s následným využitím skladovacích a výrobních hal, sil, zásobníků a nádrží které byly dodávány a stavěny v repasovaném provedení. U nových dodávek jsme tyto materiály nakupovali od různých výrobců. Od roku 2009 jsou již veškeré práce prováděny jako komplexní stavby, včetně dodávky a montáže veškerých technologií. Součástí nabízených služeb je i provádění drobných i komplexní oprav smaltovaných nádrží, sil a zásobníků včetně pravidelných revizních prohlídek. V návaznosti na tyto služby jsme se rozhodli vyhledat kvalitního výrobce smaltovaných skladovacích objektů. Po více jak ročním hledání padlo definitivní rozhodnutí. Veškeré naše požadavky plně splňoval anglický výrobce smaltovaných nádrží, firma PERMASTORE Ltd. S ním jsme v roce 2013 podepsali distributorskou smlouvu. Od zahájení činnosti firmy Morkus Morava s.r.o. provádíme taktéž stavební práce v průmyslové, zemědělské a komunální sféře. Od roku 2014 máme vlastní výrobu ocelových konstrukcí ve Slavíči u Hranic na Moravě. Vyrábíme a montujeme ocelové montované haly pro zemědělskou, průmyslovou a obchodní sféru. V roce 2016 jsme zařadili do nabízených služeb a produktů dodávky a výstavby kompletních peletovacích linek.

V našem výrobním podniku ve Slavíči u Hranic na Moravě nabízíme zakázkovou kovovýrobu, tryskání, lakování konstrukcí a výrobků, řezání vodním paprskem a zakružování ocelových profilů.

Nabízené služby

Dodáváme, montujeme, demontujeme, opravujeme a renovujeme smaltovaná sila, nádrže a zásobníky. Společnost je zaměřená na poskytování komplexních služeb při řešení potřeb a požadavků zákazníků a jejich skladovacích potřeb.
Dodáváme ocelové haly pro zemědělství a průmysl. Hala je vždy dimenzována pro dané sněhové pásmo v místě stavby. Jednotlivé prvky ocelové haly lze dodávat i samostatně, jak ocelovou konstrukci, tak opláštění.
Nabízíme kompletní stavební práce od základních staveb až po konečné úklidové práce. Provádíme a zajišťujeme stavební činnosti zahrnující výstavbu průmyslových a zemědělských objektů, areálů, základů a staveb.
Zhotovíme výrobky z kovových materiálů v kusovém a malosériovém množství dle vašeho návrhu nebo pomůžeme při vývoji danné součásti či výrobku. Nabízíme řezání vodním paprskem, tryskání, lakování a zakružování profilů.
Provádíme demolice budov, průmyslových areálů, betonových a ocelových staveb, likvidace strojů a zařízení a vyklízení prostorů pro instalaci nových výrobních technologií. Nabízíme kompletní likvidace všech druhů objektů.
Nabízíme k prodeji použité výrobní a zemědělské technologie, stroje a zařízení, ocelové konstrukce hal, stavební a hutní materiály a střešní krytiny. Aktuální nabídku sledujte na našich webových stránkách.

Firma MORKUS Morava s.r.o. naplňuje veškeré kvalifikační a zákonné požadavky potřebné pro všechny uvedené práce a služby. Při těchto činnostech vždy dodržujeme předepsané technologické postupy s důrazem na bezpodmínečné plnění všech ekologických kritérií a dodržování podmínek BOZP či protipožární ochrany.

V oblasti výstavby a opravy smaltovaných nádrží, sil a zásobníků a provádění veškerých stavebních prací máme více jak desetiletou praxi. Za toto období jsme již realizovali více jak čtyři stovky zakázek různého rozsahu.

Představení firmy komplet ZDE

Představení firmy ke stažení ZDE

Poptávka

V případě zájmu o řezání vodním paprskem, tryskání, lakování či menší kovovýrobu kontaktujte naše obchodní oddělení. Zakázky jsou realizovány v předem dohodnutých termínech, za příznivé ceny. Po dohodě lze zajistit i další technologické operace.

Poptávka

Princip

Abrazivní řezání vodním paprskem je technologický proces využívající paprsek vysokotlaké vody s příměsí abraziva k řízenému „obrušování“ materiálu.

Používá se k řezání téměř všech materiálů do tloušťky cca 250 mm.

Podrobnosti

Výhody

Řezání pomocí vodního paprsku probíhá bez dotyku nástroje a materiálu a nedochází k tepelnému namáhání materiálu a ke vzniku vnitřního pnutí.

Řezy lze provádět v těsné blízkosti hrany materiálu...

Podrobnosti

Podíl činností

  • Sila a nádrže 50%
  • Montované haly 20%
  • Demolice a likvidace 30%
  • Kovovýroba 10%